HABER DETAY

26 Ocak 2009 10:27

Veteran Tenis Turnuvası sona erdi

Harun Tan röportajını izlemek İçin tıklayın.

TED Veteran Tenis Turnuvası Videosu için tıklayın

Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü (TED) ile birlikte 12-18 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz Veteran Tenis Turnuvası sona erdi. Turnuva bayanlarda ve erkeklerde 4′er kategoride ve karışık çiftler olmak üzere toplam 9 kategoride yapıldı.

Turnuva sonunda sporcularımıza kupaları, düzenlenen bir kokteylle verildi. Ödül törenine Kurumsal İletişim Birim Müdürümüz Deniz Güney, TED Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz'ın yanı sıra çok sayıda sporsever katıldı.

Bir hayli çekişmeli geçen, sürpriz sonuçların yaşandığı turnuva sonunda ödül kazanan oyuncular, yaşadıkları mutluluğu şu sözlerle dile getirdi:

 

 

‘Garanti Emeklilik'e teşekkür ediyorum'

Raziye Arıöz (+40 Tek Bayanlar Kategorisi Şampiyonu)

12 yıldır tenisle uğraşıyorum, güzel bir organizasyondu. Garanti Emeklilik'e ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Bu organizasyonların devamının gelmesini istiyorum. Düzenlenen bu turnuvalara daha çok katılımın olması çok daha iyi olur.

‘Neden Türkiye'den de Venüs Williams'lar çıkmasın'

Lütfiye Pekcan ( 30+ Çift Bayanlar Finalisti)

TRT'de haber programı hazırlayıp sunuyorum. Turnuva iyi geçti, ama isterim ki Garanti Emeklilik gibi tüm kuruluşlar, hem turnuva düzenlesin hem de tenise yatırım yapsınlar ve tenis oynamaya teşvik etsinler. Neden Türkiye'den de Venüs Williams'lar çıkmasın. Bütün kuruluşlarımızın tenise duyarlı olmasını istiyoruz.

‘Tenis her yaşta öğrenilebilir'

Zafer Işıkeroğlu (Garanti Emeklilik Spor Kulübü Tenis Antrenörü)

26 yıllık tenis antrenörüyüm. Şu anda da çeşitli yerlerde ders verdiğim gibi Garanti Emeklilik Tenis Kulübü'nde de koordinatör olarak yardımcı olmaktayım. Tenis her yaşta öğrenilebilecek bir spor. Ama erken yaşta başlandığında ve devam ettiğinde bunun getirileri daha fazla oluyor. Gerek sosyallik gerek tahsil olarak geleceği olan bir spor dalı. Özellikle şu an ülkemizde, karşılıklı sosyalleşmek adına tenis yükselen bir trend. Özellikle Garanti Emeklik grubunda bunu daha çok hissettim; çünkü emekli olanlar hayatına garantiye almak istiyor. Bu sadece ekonomik anlamda değil, sağlıklarını da garanti altına almak istiyorlar.

‘Böyle teşvik edici turnuvalar, tenisin gelişimi için çok önemli'

Harun Tan (İşadamı)

2009'un ilk turnuvası Garanti Emeklilik'in turnuvası oldu. Zaten ben de Türkiye'deki turnuvaları takip ediyorum. Aşağı yukarı 400 kişinin katıldığı bir turnuva. Ben de 35+ kategorisinde oynadım. Tenise aşağı yukarı 15 sene önce başladım, sonra çeşitli sakatlıklarım oldu ve ara vermek zorunda kaldım. Keşke daha erken yaşta tenise başlasaydım.  Bu yüzden çocuklarımı erken yaşta tenise başlattım. Ama her yaşta oynanabilecek bir spor. Çok zevkli, herkese tavsiye ederim. Bu hobimi işime dönüştürdüm. Anadolu yakasında benim de bir tenis kulübüm var. Biz de tenisseverlere hizmet ediyoruz. Garanti Emeklilik gibi bütün kuruluşların tenise destek vermeleri, turnuvalar düzenlemeleri, destekleyici olmaları tenisin gelişmesi için çok önemli. Ben de yürekten destek oluyorum. Garanti Emeklilik'in bu turnuvalarının sadece bu seneye değil, diğer senelere de yayılarak süreklilik arz etmesini isterim. Böyle teşvik edici turnuvalar tenisin gelişimi için çok faydalı.

Dereceye giren sporcular ve kategorileri şöyle

Yeni Başlayan Bayanlar

Finalist: Selma Şeker

Şampiyon: Nazire Tekkaya

Yeni Başlayan Erkekler

Finalist: Gürtan Sarıibrahim

Şampiyon: Sedat Reyhan

35+ Tek Erkekler

Finalisti: Mustafa Coşkun

Şampiyon: Stefan De Jon

40+ Tek Bayanlar

Finalist: Belin Yıkılmaz

Şampiyon: Raziyr Arıöz

45+ Tek Erkekler

Finalist: Atilla Alada

Şampiyon: Nevzat Engin

30+ Tek Bayanlar

Finalist: Gül İhtiyar

Şampiyon: Ayşe Özdil

30+ Çift Bayanlar

Finalistler: Lütfiye Pekcan / Derya Pakalın

Şampiyonlar: Hürmüz Atar / Aydan Erbuğ

Yorum 0
 

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın.
Giriş yapmak için tıkla!

Gönderildi Güvenlik Kodu Yanlış Girildi Öneri Üyelik