HABER DETAY

04 Eylül 2009 20:03

Tayvan'ın Türk şöhreti

Tayvan'ın en çok bilinen yabancı yüzleri arasında yer alan Karlova, "Uzakdoğu'da bir Türk, televizyon yüzü olarak uluslararası işler başarmayı hedefliyorum" dedi.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Sinoloji bölümü mezunu Rıfat Karlova, Tayvan sinema ve televizyon dünyasının aranan simalarından biri. Tayvan'daki başarı öyksü,
Tayvan Üniversitesi'ne 2006 yılında aldığı bir bursla başlayan Karlova, başkent Taypey'de sokakta yürürken belgesel yapımcılarının kendisine oyunculuk teklifi yapmasıyla başladı.
"History of Taiwan" belgeselinde, 100 yıl önce yaşayan Kanadalı bir misyoneri canlandıran Karlova, yapımcıların kendisini keşfetmesinin ardından "Nissan, Gigabyte, 3M, Biore" gibi firmaların reklam filmlerinde oynamaya başladı. Takibindeki süreçte ülkenin en ünlü programlarından "University Talk Show ve Talent Show"da sahne ve sohbet performansları sergiledi. 2009 Mart ayından itibaren Tayvan'da bir yabancı tarafından yapılan tek Çince stand up gösterisini sahneye koyan Karlova, 15'e yakın gösteri gerçekleştirdi.

Tayvan'daki "Wei Lai TV"de her akşam yayımlanan "Halin Amca Merhaba" adlı programı, Tayvanlı talk şov yıldızı ve şarkıcı Harlem Yu ile hazırlayan ve sunan Karlova, programında Türkiye'yi anlattığını, Çinlilerin Türkleri daha iyi anlaması için çalıştığını belirtti.
Tayvan'ın en çok bilinen yabancı yüzleri arasında yer alan Karlova, "Uzakdoğu'da bir Türk, televizyon yüzü olarak uluslararası işler başarmayı hedefliyorum" dedi.
Siyaset bilimi alanında yüksek lisansını tamamladığını söyleyen Karlova, sahne sanatları ve sinema üzerine eğitim almak istediğini söyledi.

Yorum 0
 

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın.
Giriş yapmak için tıkla!

Gönderildi Güvenlik Kodu Yanlış Girildi Öneri Üyelik