HABER DETAY

08 Aralık 2009 10:32

Nesrin Topkapı'yla oryantal dans

Dancentrum'da Nesrin Topkapı eşliğinde oryantal dansı öğrenin.

Dancentrum, 7 Aralık 2009 tarihinden itibaren Nesrin Topkapı eğitmenliğinde başlangıç ve orta seviye katılımcılara yönelik Oryantal Dans 1. ve 2. Program 4 ayrı sınıf olarak başlattı..
Program, temel dans ve ritm becerisi, fiziksel ve zihinsel iyileşme ve estetik kazanımları artırmaya yönelik hazırlandı.

Nesrin Topkapı

5 yaşında Madam Olga'dan bale dersi alarak dans eğitimine başlayan Nesrin Topkapı, 6 yaşında Adana'da 15 gün boyunca sahne alarak ilk sahne deneyimini yaşadı. 1966'da İngiltere'ye giderek 8 yıl boyunca İngiltere'de sahne aldı, koreografiler hazırladı ve sahne kostümleri dikti.

1974 yılında İstanbul'a ‘Topkapı' soyadı ile döndü ve dönemin Maksim Gazinosu'nda çalışmaya başladı. Donna Summer konserinde, Rıza Pehlevi onuruna düzenlenen gecede ve TRT yılbaşı programlarında sahne aldı. Şarkı söyleyip dans ettiği stand up gösterisi ile 3 yıl devam eden Türkiye turnesi yaptı. 1986 yılından itibaren oryantal dans eğitimine ağırlık verdi. 2005 yılında Sibel Can konserinde dans gösterisinin yanı sıra sözleri kendisine ait şarkılarını da seslendirdi ve halen şarkı sözleri yazmaya ve ‘mırıldanmaya' devam ediyor.

Anadolu Ateşi, Ney Dans Topluluğu ve Shaman Dans Topluluğu'nda koreograf ve eğitmen olarak çalıştı. 2001-2007 yıllarından Bilgi Üniversitesi'nde oryantal dans eğitimi verdi ve öğrencileri ile 2 gösteri hazırladı. Mart 2008'den itibaren oryantal dans eğitimine Dancentrum Dans Platformu bünyesinde devam ediyor.

Yorum 0
 

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın.
Giriş yapmak için tıkla!

Gönderildi Güvenlik Kodu Yanlış Girildi Öneri Üyelik